avg, 2019

06avg(avg 6)19:3009(avg 9)19:30Koncerti SBO BaroKam 201919:30 - 19:30 (9) Kamnik Izvajalec: Javni zavod Mekinjski samostan

Podrobnosti dogodka

Med 5.8. in 9.8.19 se bosta  v prenovljenem ambientu Samostana Mekinje letos prvič odvijala poletna šola in festival baročne glasbe BaroKam. Obadva potekata v organizaciji Zavoda Slovenski Baročni Orkester. Poletna šola je namenjena poučevanju stare izvajalske prakse za instrumente orgle, čembalo, baročna in moderna flavta, kljunasta flavta, violončelo in solopetje. Mentorji tečajev so red. prof. Egon Mihajlovič, prof. Kaja Kapus in prof. Nevenka Tršan Hočevar.  V okviru festivala baročne glasbe BaroKam se bodo odvijali naslednji koncerti:

6.8.19 ob 19.30 Samostan Mekinje

Zrcala Versaillesa, glasba za čembalo na dvoru Ludvika XIV

solist: Egon Mihajlovič, čembalo

7.8.19 ob 19.30 Župnijska cerkev Mekinje

Orgle Barok

solist: Egon Mihajlovič, orgle

8.8.19 ob 19.30 Samostan Mekinje

Koncert mentorjev poletne šole

solisti: Nevenka Tršan Hočevar, baročna in kljunasta flavta

Kaja Kapus, baročno violončelo

Egon Mihajlovič, čembalo

9.8.19 ob 19.30 Župnijska cerkev Mekinje

Koncert udeležencev poletne šole

Zavod Slovenski Baročni Orkester in consort je ustanovljen leta 2018 in predstavlja prvo inšttitucijo v Sloveniji, ki skrbi in se aktivno zavzema za ozaveščanje in promocijo slovenske in evropske glasbene dediščine iz obdobja renesanse in baroka. Njegov cilj je obogatiti in dopolniti umetniško glasbeno ponudbo z bogato bero renesančno-baročne glasbene ustvarjalnosti tako slovenskega kot tudi širšega evropskega prostora.

Več info

Ura